Dieta sokowa + regularne ćwiczenia - co z tego wyjdzie?

Dieta sokowa – czy jest zdrowa?

Czy istnieje jakaś skuteczna dieta, która pozwoli nam w niedługim czasie poprawić wygląd, by na wakacjach czuć się pewnie w swoim ciele?

Polecaną dietą, również przez gwiazdy telewizji i Internetu, jest dieta na bazie soków z owoców i warzyw SportFOOD. Zasada jest bardzo prosta: przez określoną liczbę dni przyjmujemy wyłącznie specjalnie przygotowane soki, nie spożywając stałych posiłków. Soki przyrządzone metodą ColdPress i odpowiednio dobrane pod względem składu tworzą idealny pakiet pokrywający całodzienne zapotrzebowanie na kalorie. Wystarczy przyjmować soki zgodnie z informacjami podanymi na instrukcji i czekać na efekty.

Niejeden się może zastanawiać – czy to aby na pewno jest zdrowe? Pamiętajmy, że dieta sokowa to nie głodówka. Nasz organizm nie jest zmuszony przetrwać kilka dni wyłącznie na swoich zapasach, lecz ma szansę przyjąć sporą ilość witamin i minerałów i dzięki nim oczyścić się z toksyn. Właśnie to jest celem detoksu sokowego. Skutkiem ubocznym jest utrata zbędnych kilogramów i podkręcenie metabolizmu. To doskonały wstęp do odchudzania i smaczny sposób na poprawę swojego wyglądu i samopoczucia tuż przed urlopem.

Efekty diety i ćwiczeń

By utrwalić efekty detoksu, warto także po jego zakończeniu, na przykład już na urlopie starać się odżywiać zdrowo oraz regularnie ćwiczyć. W ten sposób zminimalizujemy ilość toksyn, które mogłyby ponownie dostać się do organizmu i dobrze wykorzystamy energię, której nam przybyło. Połączenie zbilansowanej diety i dobrze dobranych ćwiczeń to jedyna droga do sukcesu, jeśli chodzi o walkę o idealną sylwetkę. Podkreślmy to: żadne „cudowne” diety nie są w stanie zapewnić nam trwałego i zadowalającego efektu.

Detoks sokowy sam w sobie również nie jest dietą odchudzającą. Jego zadaniem jest przygotowanie naszego organizmu do zdrowego stylu życia i ułatwienie nam porzucenia niezdrowych nawyków żywieniowych. Aby detoks sokowy nie okazał się dla nas niebezpieczny, powinien trwać maksymalnie 5-7 dni. Dłuższe przyjmowanie soków może stanowić dodatek do zbilansowanej diety i wspomagać proces odchudzania.

Bądź zdeterminowany w dążeniu do celu!

Praca nad ciałem wymaga ogromnego zdeterminowania, poświęcenia, motywacji i wytrwałości. To też praca, która tak naprawdę nigdy się nie kończy. Nasze soki SportFOOD powstały z myślą o osobach, które są zdecydowane żyć zdrowo, ale chcą też czerpać przyjemność z jedzenia. Zastępując niezdrowe przekąski zdrowymi, pożywnymi sokami, nie czują straty, lecz widzą, że dokonały zmiany na lepsze.

Dieta sokowa jest więc dobrym początkiem zmian w naszym życiu, jeśli chodzi o odżywianie i aktywność fizyczną, ale i świetnym rozwiązaniem na krótko przed urlopem, gdy chcemy zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów.

Więcej o diecie sokowej przeczytasz na naszych innych wpisach:

- Co to jest detoks sokowy? Co można jeść? Top 10 pytań do dietetyka,

Ile można schudnąć na diecie sokowej?

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Jak często można korzystać z detoksu sokowego?

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie

Popularne