Ile można schudnąć na diecie sokowej?

Podejmując się jakichś wyzwań w życiu, zwykle chcemy wiedzieć, jakie osiągniemy efekty i kiedy będą one widoczne. Jednym z takich wyzwań jest rozpoczęcie diety odchudzającej. Doświadczenie pokazuje, że wytrzymanie na diecie jest jednym z trudniejszych zadań. Sporo osób tyle razy próbowało różnych diet, nie osiągając przy tym widocznych efektów, że przed każdą kolejną chciałoby mieć pewność, co do tego, ile schudną i w jakim czasie. Zatem ile można schudnąć na diecie sokowej? Zanim znajdziemy odpowiedź na to pytanie, sprawdźmy, co sprawia, że dieta sokami oczyszczającymi jest skuteczna.

Dieta sokowa – o co w tym chodzi?

Dieta sokowa, nazywana także detoksem, to sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn i jednoczesne zgubienie zbędnych kilogramów. Aby okazała się skuteczna, wymaga ścisłego przestrzegania jej warunków. A jakie to warunki? Najważniejszy to taki, że w trakcie trwania diety nie możemy spożywać żadnych stałych posiłków. W ciągu tych kilku dni pijemy wyłącznie soki owocowe bądź warzywne tłoczone na zimno metodą ColdPress. Tak przyrządzone soki z odpowiednio połączonych owoców, warzyw oraz przypraw stanowią wartościowy napój, który nie tylko wspomaga oczyszczanie organizmu, ale też uzupełnia niedobory wielu witamin i składników mineralnych. Soki te są też źródłem cennego błonnika, który jest istotnym elementem w pracy jelit, a także sprawności naszego metabolizmu.

Odchudzanie na diecie sokowej – kiedy widać efekty?

Na efekty diety sokowej nie trzeba długo czekać, choć oczywiście różnią się one od siebie w zależności od długości jej trwania. Detoks sokami oczyszczającymi może trwać od jednego do kilku dni. Nie jest to długi okres, niemniej jest wystarczający, by oczyścić organizm z toksyn i wspomóc chudnięcie. Osoby, które przeprowadziły kilkudniowy detoks ze zdumieniem stwierdzają, że poprawie uległo nie tylko ich samopoczucie, ale i wygląd. Bez większego wysiłku straciły kilka nadprogramowych kilogramów i kilka centymetrów w pasie. To dobre rozwiązanie, gdy zależy nam na szybkim spadku wagi przed ważnym dla nas dniem, na przykład przed ślubem. Ale dobrodziejstwa detoksu sokowego na tym się nie kończą.

ile można schudnąć na diecie sokowej

Jak wspomnieliśmy wcześniej, detoksykacja powoduje poprawę naszego samopoczucia oraz metabolizmu. W efekcie organizm nieobciążony toksynami o wiele lepiej radzi sobie z trawieniem pokarmu i nie odkłada go w postaci tkanki tłuszczowej. Zatem zachowując zdrowe nawyki żywieniowe po detoksie sokowym możemy mieć pewność, że nasza waga nadal będzie spadać, bez większego wysiłku czy wyrzeczeń. Powtarzając detoks co kilka miesięcy możemy wspomóc organizm w walce o zdrowie poprzez regularne oczyszczanie go z toksyn. To z kolei pomoże uniknąć „efektu jo-jo”, tak częstego przy wielu dietach pozwalających w krótkim czasie radykalnie schudnąć.

Jakie soki do detoksu?

Skoro już wiemy, dlaczego opłaca się od czasu do czasu przeprowadzić detoks sokowy, warto się jeszcze dowiedzieć, jakie soki się do tego najlepiej nadają. Nasze soki SPORTFOOD przygotowywane są z najwyższą starannością, wspomnianą wcześniej metodą ColdPress. To najnowocześniejsza metoda tłoczenia soków. Pozwala zachować wszystkie cenne składniki odżywcze obecne w surowych owocach, gdyż cały proces produkcji odbywa się w niskich temperaturach. W efekcie witaminy i minerały nie ulegają utlenieniu i trafiają wprost do pysznego, aromatycznego, sycącego soku.

Dla naszych Klientów oferujemy gotowe pakiety soków do detoksu na określoną liczbę dni. Mamy pakiety jednodniowe, trzydniowe, czterodniowe, ośmiodniowe, a także zestawy soków jako forma uzupełnienia zdrowej diety i podtrzymania efektów odchudzania. Każdy pakiet zawiera określoną liczbę soków w różnych smakach na dany dzień oraz instrukcję.

Zimą do zestawów trafiają dodatkowo pożywne zupy, zaś latem – orzeźwiająca woda kokosowa. Wypijając dziennie ilość soków określoną w instrukcji, w pełni pokrywamy zapotrzebowanie organizmu na energię, tj. około 1400 kalorii. Dzięki temu nie czujemy się głodni i osłabieni i możemy wykonywać swoje obowiązki. Detoks sokowy to najlepszy wybór, jeśli chcemy schudnąć zdrowo i skutecznie!

Więcej o diecie sokowej przeczytasz na naszych innych wpisach:

- Co to jest detoks sokowy? Co można jeść? Top 10 pytań do dietetyka,

Ile można schudnąć na diecie sokowej?

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Jak często można korzystać z detoksu sokowego?

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie

Popularne