Cold Press - Co to znaczy

Zdrowe tłoczenie na zimno

Każdy miłośnik soków z pewnością spotkał się z określeniem „tłoczenie na zimno”. Jest to metoda przygotowania, która pozwala wycisnąć z owoców i warzyw maksimum składników odżywczych z zachowaniem naturalnego aromatu oraz barwy soku.

Jeśli widzisz na etykiecie dopisek „cold press”, możesz być pewien, że został on uzyskany najzdrowszą metodą tłoczenia na zimno. Tak właśnie jest z sokami SPORTFOOD. Ale czym dokładnie jest metoda cold press?

Cold press – co to właściwie znaczy?

To, w jaki sposób wytwarzany jest sok, jest kluczowe dla jego finalnej jakości i ma decydujący wpływ na zawartość korzystnych składników, występujących w owocach i warzywach. Głównymi czynnikami są tu temperatura oraz zastosowanie mechanicznej metody uzyskiwania soku.

Nie jest tajemnicą, że metody obróbki żywności z zastosowaniem wyższych temperatur w dużym stopniu pozbawiają produkt finalny cennych substancji odżywczych. Aby więc zachować w soku wszystko to, co najlepsze, należy stosować tłoczenie w niskiej temperaturze, która zapobiega utracie mikro i makroelementów.

Witaminy i minerały zawarte w owocach i warzywach łatwo ulegają utlenianiu, dlatego soki cold press należy spożywać jak najszybciej po otwarciu i przechowywać zawsze w lodówce, z dala od światła dziennego. Nie wiesz od czego zacząć? Zacznij od diety sokowej na 3 dni!

Dlaczego soki cold press są tak dobre?

Metoda tłoczenia na zimno odbywa się z zastosowaniem specjalnych pras hydraulicznych, które pod wysokim ciśnieniem wyciskają sok, miażdżąc komórki owoców i warzyw. Odbywa się to całkiem inaczej niż choćby z wykorzystaniem sokowirówki. Tam produkty najpierw są rozcierane, a z powstałej pulpy odwirowywany jest sok. Niestety, wiele składników pozostaje w resztkach, a soku nie da się tak dobrze odwirować. Tłoczenie jest metodą efektywniejszą i pozwala wydobyć płyn do ostatniej kropli bez utraty tego, co w nim najzdrowsze.

W ten właśnie sposób powstają pyszne i zdrowe soki o głębokim aromacie i smakunaturalnie słodkie, bez konieczności dodawania barwników, słodzików i sztucznych zapachów. Soki SPORTFOOD dostarczają wielu mikro i makroskładników potrzebnych każdego dnia. Polecane są osobom aktywnym oraz jako element diety oczyszczającej. Odżywiają, energetyzują i smakują wyśmienicie.

Pozdrawiam,
Agata
dietetyk SPORTFOOD

Więcej o diecie sokowej przeczytasz na naszych innych wpisach:

- Co to jest detoks sokowy? Co można jeść? Top 10 pytań do dietetyka,

Ile można schudnąć na diecie sokowej?

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Jak często można korzystać z detoksu sokowego?

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie

Popularne