Czy jest coś takiego jak zdrowa i szybka dieta odchudzająca?

Dieta odchudzająca zawsze wiąże się z pewnymi wyrzeczeniami i wymaga od osoby samozaparcia. Jednakże nie każda dieta, która gwarantuje szybkie schudnięcie, musi być niesmaczna, trudna w przygotowaniu albo droga. Nie musi też kojarzyć się ze zniechęceniem oraz olbrzymią tęsknotą za ulubionymi posiłkami.

Dobierając dietę optymalną, gotową i dostępną na wyciągnięcie ręki nie tylko w prosty sposób możemy schudnąć, ale także oczyścić organizm z toksyn, dodać sobie życiowej energii. Wartościowa dieta to taka, po której nie tylko możemy włożyć ubranie o rozmiar mniejsze, ale także fantastycznie się czuć.

Czy istnieje zdrowa i szybka dieta odchudzająca

Najbardziej popularne diety

Osoba, która chce schudnąć, często szuka gotowych rozwiązań. Nic w tym dziwnego, wszak tempo życia zmusza nas do chodzenia na skróty. Niektóre polecane diety jednak wcale nie są zdrowe, a wszelkie suplementy diety służące odchudzaniu nie są odpowiednio przebadane, a ich skuteczność niedostatecznie udowodniona.

Z kolei dieta niskokaloryczna motywuje do kupowania produktów oznaczonych jako bez cukrowe czy z małą zawartością kalorii. Często jedzenie takie ma niezdrowy skład, pełen sztucznych słodzików i dodatków, które powodują, że smak potraw jest lepszy. Liczenie kalorii także w wielu przypadkach zmienia się w prawdziwą obsesję lub po prostu jest trudne.

Jak codziennie zrobić dokładny rachunek czego i ile się zjadło? Bez wagi i tabelek jest to właściwie niemożliwe. Nie zawsze sprawdza się też dieta niskotłuszczowa, bo chociaż tłuszcz ma bardzo dużo kalorii, to do życia jest niezbędny. Wiele witamin, między innymi A, D, E i K rozpuszcza się w tłuszczach. Bez tłuszczu zwierzęcego czy roślinnego witaminy te nie wchłaniają się do organizmu, co może być dla niego szkodliwe. Z kolei diety nisko węglowodanowe polegają na jedzeniu przede wszystkim produktów tłustych i to także nie jest dobra droga do zrzucenia paru kilogramów.

Dieta sokowa - zalety i zasady

To, że jedzenie warzyw i owoców ma pozytywny wpływ na ludzki organizm, nie ulega wątpliwości. Lekarze radzą, by aż pięć razy dziennie spożywać porcję różnorodnych produktów roślinnych w postaci surowej czy musów i dodatków do posiłków. Picie soków odchudzających ma takie same zalety jak jedzenie owoców i warzyw, ponieważ sok jest niezwykle skoncentrowany i zawiera dużą dawkę witamin i minerałów niezbędnych każdemu organizmowi.

Ponadto to forma niezwykle przyjazna: sok w zakręconej butelce można zabrać ze sobą do pracy, na trening, na zakupy, mieć jego zapas w domu. I chociaż soki można robić też samodzielnie, te kupione, kiedy są świeże, bez konserwantów i dodatków w postaci słodzików, cukru, barwników oraz tłoczone z różnych owoców i warzyw, są równie smaczne i nie wymagają od nas żadnego zaangażowania czasu i pracy.

Stąd też na całym świecie pojawia się coraz większa grupa miłośników diety opartej na sokach, zwłaszcza że ten sposób odżywiania znakomicie odciąża organizm, powodując oczyszczanie organizmu z toksycznych substancji, które zalegają w jelitach i innych narządach odpowiedzialnych za przetwarzanie składników odżywczych.

Zasada stosowania diety sokowej

Dieta sokowa to nie stały sposób odżywiania, a korzystna dla organizmu kuracja, która może trwać 34 lub 8 dni. Gotowe pakiety dietetyczne można kupić w profesjonalnej firmie, która oferuje soki własnej produkcji w wielu sklepach i salach fitness, ale także sprzedaje je przez Internet. Odchudzanie za pomocą tylko soków nie wymaga długiego stania w kuchni ani szukania w sklepach egzotycznych produktów.

Osoby początkujące zwykle podejmują się spróbować diety krótszej, ale te, które doceniły już skuteczność picia soków, decydują się na kilka dni detoksu i regeneracji organizmu. Dieta nie jest skomplikowana, bo polega na piciu zbilansowanych i smacznych soków z warzyw i owoców, ale nie warto jej podejmować w czasie przeziębienia czy osłabienia organizmu.

Po zakończeniu kuracji powoli wraca się do normalnego sposobu odżywiania, jednak znawcy polecają, by wyeliminować posiłki tłuste i słone. Podczas diety organizm może być lekko osłabiony, dlatego forsowne treningi lepiej zamienić na spacery, jogę czy ćwiczenia rozciągające, a jednak po odtruciu szybko można zauważyć lepsze samopoczucie i spadek kilku kilogramów wagi.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie

Popularne