Wszystko na temat detoksu organizmu

Choć organizm ludzki przygotowany jest do samodzielnego pozbywania się toksyn, to nasz tryb życia powoduje, że naturalne procesy są często niewystarczające. Największymi winowajcami są papierosy, alkohol, duża ilość kawy oraz słodyczy i niezdrowych potraw.

Stres, natłok pracy i brak ruchu to kolejne czynniki, które dodatkowo obciążają nasz organizm. W okresie zimowym częściej niż zwykle sięgamy po tłuste pokarmy i słodycze. Dlatego warto jest postawić na wiosenne oczyszczanie organizmu z nagromadzonych toksyn.

Co to jest detoks organizmu i po co się go stosuje?

Detoks to inaczej oczyszczanie i odtrucie organizmu z zalegających w nim toksyn. Najważniejszymi symptomami, które wskazują na konieczność przeprowadzenia detoksykacji, są: przemęczenie, brak energii, a także zła kondycja skóry.

Wiosenny detoks, oprócz pozbycia się toksyn, pozwoli dostarczyć naszemu organizmowi odpowiedniej dawki naturalnych witamin, których zazwyczaj bardzo brakuje nam po zimie, podczas której dostęp do świeżych warzyw i owoców jest mocno ograniczony. Odpowiedni detoks może przynieść nam wiele korzyści - między innymi w postaci bardziej promiennej cery i zwiększonej energii.

wybierz swój zestaw oczyszczający

Dlaczego warto stosować naturalny detoks?

Naturalny detoks to ogromna dawka witamin i minerałów bardzo potrzebnych naszemu organizmowi. Szczególną popularnością cieszy się w ostatnim czasie oczyszczanie organizmu przy pomocy diety sokowej.

Detoks sokowy pozwoli nam nie tylko pozbyć się szkodliwych produktów przemiany materii, ale też uzupełni poziom witamin oraz zrównoważy poziom elektrolitów. Naturalny detoks to również świetne wprowadzenie do diety odchudzającej. Odpowiednio dobrane owoce i warzywa zapewnią nam optymalną ilość składników odżywczych, dając przy tym energię na cały dzień.

Detoks sokowy powinien być jednak poprzedzony adekwatnymi przygotowaniami, co oznacza w praktyce stopniowe wprowadzanie do diety coraz większej ilości warzyw i owoców. Taka naturalna kuracja powinna być również dobrze dobrana pod względem długości trwania do kondycji osoby, która ją stosuje. 

Ile trwa detoks i jakie są objawy detoksykacji?

Najczęściej stosowanym okresem kuracji, jeśli decydujemy się na jej samodzielne przygotowanie i przeprowadzenie, jest detoks trwający 1-3 dni. Jednak, po konsultacji ze specjalistą czy lekarzem, kuracja dłuższa – 7 i 14 dniowa może być również bezpieczna i skuteczna.

Musimy pamiętać, że detoks sokowy polega na zastąpieniu wszystkich posiłków sokami z owoców i warzyw, co dla naszego organizmu może być szokiem, jeśli go na to odpowiednio nie przygotujemy. Długie stosowanie takiej diety sokowej powinno być skonsultowane ze specjalistą, aby nasze działania nie stały się dla organizmu zbyt niebezpieczne w skutkach.

Prawidłowo przeprowadzona detoksykacja organizmu przyniesie wiele pozytywnych skutków dla naszego zdrowia, wśród których będzie nie tylko poprawa jego ogólnego stanu, ale też znacząca poprawa kondycji skóry i włosów. Zalety te szczególnie docenią kobiety chcące odpowiednio zadbać o swój wygląd. 

Z czego można oczyścić organizm stosując detoks?

Detoksykacja to przede wszystkim odciążenie naszej wątroby, która jest głównym filtrem organizmu. Nasz tryb życia, niewłaściwa dieta i stosowanie używek sprawia, że dostarczamy wątrobie zbyt dużą ilość toksyn, więc system filtrujący nie działa tak sprawnie i wydajnie, jak powinien. Oznacza to, że nie może oczyścić całego organizmu z zalegających toksyn.

Detoks to odtrucie całego organizmu. Jeśli przeprowadzamy go regularnie, wtedy mamy szansę na usunięcie nagromadzonych skutków niezdrowego trybu życia. Skutecznie przeprowadzony detoks pozwoli pozbyć się takich dolegliwości, jak zmęczenie, apatia, bezsenność, alergia, migrena oraz niestrawność. 

Więcej o diecie sokowej przeczytasz na naszych innych wpisach:

- Co to jest detoks sokowy? Co można jeść? Top 10 pytań do dietetyka,

Ile można schudnąć na diecie sokowej?

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Jak często można korzystać z detoksu sokowego?

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie

Popularne