Ile można schudnąć w miesiąc i jak robić to skutecznie?

Niemal każdy marzy o tym, by w błyskawicznym czasie zrzucić zbędne kilogramy i najlepiej w przeciągu kilku dni lub tygodni wyglądać jak gwiazda z czerwonego dywanu. W Internecie można spotkać się z licznymi dietami cud, planami treningowymi i innymi pomysłami na to, jak schudnąć w mgnieniu oka. Liczne propozycje odchudzających suplementów, sprzętu mającego zdziałać cuda bez największego wysiłku to niestety tylko mrzonki. Aby uzyskać pożądane efekty i je utrzymać bez efektu jo-jo, konieczne jest zaplanowanie odpowiedniego treningu i zmiana nawyków żywieniowych. Najlepszą motywacją jest często jasno określony cel, czyli ile można schudnąć w miesiąc bądź w innym wyznaczonym okresie. Dowiesz się tego z poniższego artykułu!

Jak obliczyć, ile możesz schudnąć?

Ile można schudnąć w miesiąc na diecie 1000 kcal? Aby przewidzieć, o ile kilogramów może zmienić się Twoja waga, konieczne jest poznanie podstawowych wartości, którymi zazwyczaj każdy kieruje się podczas planowania diety i ćwiczeń. Mowa tutaj o kcal, czyli średnim dziennym zapotrzebowaniu kalorycznym. Jeden kilogram to około 7000 kcal. Aby schudnąć, należy w taki sposób ułożyć dietę, by wciąż utrzymywać kaloryczny deficyt. Jeśli dziennie postanowisz, że Twoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie obniżysz o 1000 kcal, po tygodniu stracisz kilogram.

Dobrze zbalansowana dieta, regularne posiłki, odpowiednia dawka codziennej aktywności fizycznej - to wszystko przekłada się na redukcję wagi, jeśli plan zostanie odpowiednio przemyślany. Pod uwagę bierze się wzrost, masę ciała, codzienną aktywność fizyczną, tryb życia danej osoby, przemianę materii. Na tej bazie można obliczyć dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, przygotować jadłospis i w taki sposób ułożyć plan dnia, by dziennie deficyt kaloryczny pozwalał na redukcję tkanki tłuszczowej. Ile można schudnąć w miesiąc przy diecie i ćwiczeniach zgodnie z powyższą taktyką? Biorąc pod uwagę powyższy przykład ograniczenia diety o 1000 kcal, w ciągu miesiąca można zrzucić nawet 4 kilogramy!

Drastyczna dieta - ile można schudnąć w tydzień bez jedzenia?

Wiele osób, zamiast sięgać po racjonalne rozwiązania, decyduje się na drastyczne diety, a nawet głodówki, zadając sobie pytanie: ile można schudnąć w tydzień bez jedzenia? Liczne grono zwolenników takich sposobów redukcji wagi przekonało się, że mimo ekstremalnego wysiłku ani nie tracą na wadze, ani nie wyglądają lepiej. Co więcej, są wycieńczeni, pozbawieni energii, mogą nawet nabawić się różnych schorzeń i problemów zdrowotnych. W niektórych przypadkach osoby na drastycznych dietach nie traciły, a wręcz przeciwnie - zyskiwały nowe kilogramy, co stanowi naturalną reakcję obronną organizmu. W ten sposób ludzkie ciało chroni się przed deficytem, stara się magazynować tłuszcz i tak zarządzać zasobami, by wystarczyły na jak najdłużej. Innymi negatywnymi skutkami takiego sposobu odchudzania jest spowolnienie metabolizmu i problemy z budowaniem tkanki mięśniowej.

Ile można schudnąć w miesiąc na głodówce?

O ile głodówka jednodniowa może być formą detoksu dla organizmu, tak w przypadku głodówek kilkutygodniowych można doprowadzić własne ciało do sporego wyniszczenia. Głodówka, szczególnie ta długotrwała, może doprowadzić do chorób reumatycznych, dny moczanowej, problemów z nerkami, wątrobą, sporego niedożywienia, zaburzeń rytmu serca, śpiączki, a nawet śmierci.

Zatem ile można schudnąć w miesiąc na głodówce? Również w tym przypadku można oszacować ewentualny spadek wagi, kierując się wyżej wspomnianym schematem oszacowania zapotrzebowania kalorycznego na dzień. Jeśli przykładowo musisz dostarczyć swojemu organizmowi 2000 kcal dziennie, to przy głodówce możesz zrzucić miesięcznie nawet 6-9 kg. Trzeba jednak mieć na względzie, iż głodówka powoduje spowolnienie przemiany materii, a powrót do normalnej diety może skutkować efektem jo-jo i jeszcze większą masą ciała, niż przed wprowadzoną głodówką.

Ile można schudnąć w tydzień na diecie sokowej?

Dieta sokowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem, gdyż z jej pomocą można skutecznie oczyścić organizm, przeprowadzić detoks, pozbyć się toksyn i dostarczyć cennych witamin i mikroelementów. To również sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Ile można schudnąć w tydzień na diecie sokowej? Efekty okazują się bardzo zaskakujące. Biorąc pod uwagę, że soki stanowią wyłączny element wspomnianej diety, konieczne jest ich przyjmowanie o stałych porach, a stosowanie takiego sposobu odżywiania nie może trwać dłużej, niż tydzień. Okazuje się, że w przeciągu siedmiu dni można pozbyć się nawet 2-3 kilogramów. Jak to możliwe? Mimo iż jesteś na diecie, do organizmu wciąż dostarczasz odpowiednie witaminy i minerały. Nabierasz energii, wzmacniasz mięśnie, czujesz się dobrze, a kilogramy lecą w dół. Pozbywasz się również uczucia zmęczenia, wyczerpania, co jest skutkiem wyeliminowania z Twojego organizmu szkodliwych toksyn. Właśnie dlatego dieta sokowa jest tak popularna i efektywna. Trzeba jednak trzymać się jej wytycznych i stosować ją maksymalnie przez siedem dni. Po tym czasie konieczne jest dostarczenie organizmowi również innych wartości odżywczych (białka, tłuszczów, węglowodanów) - zarówno dla równowagi zdrowotnej, jak i zapobieżeniu spalania tkanki mięśniowej.

Ile tkanki tłuszczowej powinno się spalić w danym okresie?

Szacunkowe liczby na temat ilości kilogramów, jakie można lub powinno się zrzucić w danym przedziale czasowym, to wyłącznie dane statystyczne. Konkretnych liczb można spodziewać się wyłącznie po konsultacji z lekarzem, dietetykiem, trenerem. Każdy organizm jest różny, jednak najczęściej tygodniowy spadek wagi oscyluje w granicach 0,3 do 1,2 kg, zdrowy spadek wagi po miesiącu powinien wynosić około 1,5 kilograma, a w ciągu roku od 16 do 60 kilogramów. Wszystko zależy jednak od indywidualnych predyspozycji, potrzeb, wagi wyjściowej, ewentualnych schorzeń i chorób. Niemniej im startowa masa ciała jest większa, tym dłużej zajmie cały proces odchudzania i zdrowego spadku wagi bez efektu jo-jo.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie

Popularne