Jak nie podjadać w pracy?

Podjadanie w godzinach pracy to problem wielu osób – niezależnie od tego czy pracują zdalnie czy w biurze. Zazwyczaj robimy to zwyczajnie z „nudów” i zamiast po pełnowartościowe posiłki sięgamy po kaloryczne przekąski, a to w rezultacie bardzo szybko prowadzi do kilku dodatkowych kilogramów na „liczniku”. Jak temu zapobiec? Mamy kilka sprawdzonych sposobów.

Planuj swój jadłospis

Dzień wcześniej zaplanuj swoje menu na jutro. Brzmi absurdalnie ale jest niezwykle pomocne. Najlepszy schemat to 5 posiłków (3 główne i dwie przekąski). Śniadanie zjedz w domu, a zabierz ze sobą do pracy II śniadanie i obiad. Kolacje i małą przekąskę zjedz po powrocie do domu. Pamiętaj, żeby jeść co około 3 godziny, w stałych odstępach czasowych.

Sięgnij po gotowe dania lub catering dietetyczny.

To bardzo fajne rozwiązanie dla osób zapracowanych. Jeżeli nie chcesz, żywić się tylko „pudełkami” to możesz zdecydować się na gotowe obiady. Świetną opcją są gotowe zbilansowane dania obiadowe i desery od Sportfood. Dobry i czysty skład oraz odpowiedni rozkład makroskładników sprawi, że zaspokoisz nawet największy głód.

Zdrowe przekąski.

Jeżeli wcześniej Twoim nawykiem było sięganie po niezdrowe przekąski to warto znaleźć dla nich odpowiednią alternatywę. Prawdopodobnie cały proces to kwestia nawyku i przyzwyczajenia, dlatego postaraj się zamienić słodycze i słone przekąski na kawę, herbatę, zdrowy koktajl, owoc czy sok coldpress. Z tym również przychodzimy na ratunek! Zamawiając nasze soki możesz włączyć je do codziennej diety i nie martwić się o przekąski. Butelka soku SPORTFOOD o pojemności 500 ml to około 250 kcal i całe mnóstwo witamin, minerałów, antyoksydantów i błonnika.

Pamiętaj żeby nie zwlekać ze zmianą! Zadbaj o swoje samopoczucie oraz ciało.

Pozdrawiam,

Agata
dietetyk SPORTFOOD

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie

Popularne