Sirtuiny mają moc!

W diecie SIRT została opracowana przez dwóch naukowców - A. Gogginsa i G. Mattena. Według założeń, to nie tylko sposób na redukcję masy ciała, ale także styl odżywiania, który należy stosować przez całe życie. Dlaczego dieta zyskała taką popularność? Ponieważ białka Sir są niezwykle interesującym odkryciem w kontekście odchudzania, zdrowia i wyglądu.

Działanie sirtuin

Białka Sir zostały potocznie nazwane "białkami długowieczności, młodości i szczupłości". Występują w prawie wszystkich żywych organizmach i odgrywają tam istotną rolę, potrzebną do prawidłowego funkcjonowania każdego z nas. Z badań wynika, że:

- regulują długość życia,

- są pomocne w terapii wielu chorób,

- pozytywnie wpływają na metabolizm,

- przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej,

- dobrze wpływają na gospodarkę hormonalną,

- dezaktywują szkodliwe wolne rodniki,

- są pomocne w regulacji nadmiernej masy ciała.

Co więc należy zrobić, żeby wprowadzić do swojej diety sirtuiny? Wystarczy spożywać produkt, które te białka aktywują np. jako sok sirtuinowy.

dieta sirtfood

Aktywatory sirtuin

Dieta bogata w aktywatory sirtuin to inaczej dieta sirtuinowa. Wśród najsilniejszych aktywatorów możemy znaleźć m.in.: papryczkę chili, kakao, zieloną herbatę, matche, daktyle, kurkumę, orzechy włoskie, jarmuż, natkę pietruszki, czerwoną cebulę, czerwone wino czy lubczyk.

Dieta SIRT wyróżnia się na tle innych diet tym, że należy przede wszystkim włączyć do codziennego jadłospisu konkretne grupy produktów, a nie skupia się na tych, które trzeba wyeliminować.

Etapy diety SIRT

Dieta SIRT składa się z IV następujących po sobie etapów.

ETAP I – trwa 3 dni i zalecana kaloryczność wynosi zaledwie 1000 kcal na dobę, więc jest mocno ograniczona. Podczas pierwszego etapu należy spożywać 3 koktajle sirtuinowe i jeden posiłek bogaty w aktywatory sirtuin.

ETAP II – czas trwania to ok. 4 dni. Kaloryczność się zwiększa do 1500 kcal na dobę. Zaleca się spożywać 2 koktajle sirtuinowe i dwa posiłki bogate w aktywatory sirtuin.

ETAP III i IV – trwają po zakończeniu poprzedniego etapu. Nie zalecają konkretnych ograniczeń kalorii. Należy spożywać 3 posiłki bogate w aktywatory sirtuin, przekąskę i jeden koktajl w ciągu dnia.

Dieta SIRT - Dieta SIRTFOOD

Wyzwanie mogą stanowić pierwsze dwa etapy, później jest już dużo prościej. Dieta SIRT to styl życia, którego możemy się nauczyć przestrzegając wszystkich zaleceń wynikających z poszczególnych etapów. Jej przestrzeganie i wprowadzenie w swój codzienny schemat sprawi, że będziemy wyglądać młodziej, czuć się znacznie lepiej i dodatkowo zgubić kilka nadprogramowych kilogramów.

Zachęcamy do włączenia naszych soków jako dodatek do codziennej diety. Zapewniamy zastrzyk witamin, minerałów, antyoksydantów, błonnika i przepysznego smaku.

Pozdrawiam,

Agata
dietetyk SPORTFOOD

Więcej o diecie sokowej przeczytasz na naszych innych wpisach:

- Co to jest detoks sokowy? Co można jeść? Top 10 pytań do dietetyka,

Ile można schudnąć na diecie sokowej?

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Jak często można korzystać z detoksu sokowego?

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie

Popularne