IZOTONIK? Poproszę naturalny!

Napoje izotoniczne cieszą się sporą popularnością. Faktycznie - bardzo przydają się aktywnym fizycznie. Ale czy warto sięgać po napoje izotoniczne pełne konserwantów i sztucznych barwników? Dowiedź się kiedy pić tego typu produkty i jak zastąpić je w sposób naturalny.

Naturalny Izotonik

Izotonik jest napojem, którego stężenie jest takie samo jak stężenie płynów w organizmie człowieka. Wchłania się bardzo szybko, nawadniając organizm i uzupełniając utracone płyny w czasie wysiłku fizycznego. Wysiłek fizyczny naraża nasz organizm na odwodnienie, któremu izotonik zapobiega. Brzmi jak samo dobro? Należy jednak pamiętać o niezwykle ważnej zasadzie picia napojów izotonicznych zwłaszcza gdy zależy nam na zrzuceniu zbędnych kilogramów. Sięgając po niego pod czas treningu, sprawiamy, że organizm czerpie energię z węglowodanów dostarczanych w napoju a nie ze zbędnej tkanki tłuszczowej. To chyba najważniejsza zasada o której musimy pamiętać. Podsumowując: Po napój izotoniczny sięgajmy nie mniej niż 30-40 minut po zakończonym treningu- w między czasie polecamy pić tylko wodę!

Naturalny Izotonik? TAKNaturalny Izotonik - Napój Izotoniczny z Wody Kokosowej

Napoje izotoniczne popularnych producentów (te kupowane w sklepach) są tylko i wyłącznie pełne barwników, sztucznych substancji konserwujących, a zawartość interesujących dla naszego organizmu elementów odżywczych jest nikła. Sztucznie pozyskiwane witaminy nie będą zbyt dobrze wchłaniane przez nasze tkanki, jak te dostarczone z naturalnego pożywienia, stąd przedstawiona przez nas propozycja NATURALNEGO IZOTONIKA SPORTFOOD. Sięgaj po niego po zakończeniu swojego treningu lub po zakończonej aktywności fizycznej.

Witaminy i minerały

Czy wiesz które składniki mineralne „uciekają” najszybciej z naszego organizmu pod czas wysiłku? Są to sód i potas. Sód reguluje temperaturę naszego ciała. Niewystarczające ilości tego ważnego pierwiastka prowadzą do odwodnienia organizmu. Potas odpowiada za równowagę wodno-elektrolitową i bierze udział w znacznej ilości procesów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania układu mięśniowego.

Kolejną zaletą NATURALNEGO IZOTONIKA jest jego w 100% naturalny skład. Ilość sztucznych substancji zawartych w popularnych izotonikach dużych producentów jest porażająca!! Dekstroza, maltodekstryna, cytrynian sodu, cytrynian potasu, aromaty, stabilizatory – guma arabska, ester glicerolu.. nie chcemy wymieniać dalej. Nie daj oszukać swoich zmysłów! Prawdziwy sok z jabłka w połączeniu z koksem i nasionami chia odpowiada na jedno bardzo istotne pytanie: Czy po godzinnym treningu dla zdrowia wlewanie w siebie chemicznego koktajlu ma sens?

Chyba odpowiedź jest bardzo prosta: Poproszę naturalny domowy izotonik! :)

Więcej o diecie sokowej przeczytasz na naszych innych wpisach:

- Co to jest detoks sokowy? Co można jeść? Top 10 pytań do dietetyka,

Ile można schudnąć na diecie sokowej?

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Jak często można korzystać z detoksu sokowego?

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie

Popularne