Wiosenne oczyszczanie organizmu z sokami COLDPRESS

Wiosna, to czas, kiedy wiele osób decyduje się na oczyszczenie organizmu ze wszystkiego tego, co nagromadziło się w nim przez długie zimowe miesiące. Mowa nie tylko o dodatkowych kilogramach, ale również o toksynach, które niekorzystnie wpływają na nasz organizm.

Dlaczego warto przeprowadzić detoksykację?

W okresie jesienno-zimowym nasz organizm nieco zwalnia obroty. Chowamy się pod grubszą warstwą ubrań i mniejszą wagę przykładamy do odżywiania. Ponadto, chętniej wybieramy bardziej kaloryczne, tłuste i ciężkostrawne posiłki. W zimie częściej też jesteśmy mniej aktywni fizycznie. Wszystko to sprawia, że organizm pracuje wolniej, a wątroba nie jest w stanie uporać się z usuwaniem toksyn, które się gromadzą.

Rezultatem tego są częstsze infekcje, gorsze samopoczucie, zaburzenia trawienia, przybieranie na wadze, problemy z cerą, trudności w koncentracji – i nie tylko. Oczyszczenie organizmu z toksyn pomaga pozbyć się wszystkich tych dolegliwości, odzyskać energię i dobry nastrój.

Najlepiej zrób to wiosną!

Organizm po zimie wręcz wymaga oczyszczenia, a wiosna jest do tego momentem idealnym. Po pierwsze dlatego, że to właśnie wiosną wątroba osiąga szczyt efektywności. Po drugie, dzięki zwiększonej dawce promieni słonecznych organizm wytwarza więcej endorfin, przez co jesteśmy bardziej zmobilizowani i zdeterminowani w działaniu. Jest nam po prostu łatwiej podjąć wysiłek, zmierzający do oczyszczenia organizmu. Po trzecie wreszcie, wiosną mamy większy dostęp do owoców i warzyw bez nadmiernej ilości nawozów i pestycydów. A to właśnie warzywa i owoce są bardzo ważnym elementem diety oczyszczającej organizm.

Jak skutecznie przeprowadzić wiosenne oczyszczanie?

Ponieważ to wątroba jest najważniejszym organem, który usuwa toksyny z organizmu, zacznijmy oczyszczanie właśnie od niej. Wspomóżmy ją w działaniu przez wprowadzenie lekkostrawnych posiłków i większej ilości owoców i warzyw. Ograniczmy spożywanie kawy, herbaty czy alkoholu i zastąpmy je świeżymi sokami tłoczonymi na zimno (COLD PRESS), które odżywią organizm, dostarczają błonnika, a dzięki zawartości antyoksydantów usuną wolne rodniki, przyspieszające procesy starzenia.

Zdrowe odżywianie to podstawa oczyszczania organizmu. Warto jednak pamiętać, że detoksykacja jest najskuteczniejsza, kiedy łączymy różne metody działania – na przykład dietę i aktywność fizyczną. Wraz z potem usuwane są toksyny, a zwiększone spożycie wody w trakcie wysiłku maksymalizuje ten efekt.

Najlepsze pomysły na wiosenny detoks

Jak już wspomnieliśmy, właściwa dieta to podstawa oczyszczania organizmu. Tym, co bardzo skutecznie wspiera ten proces, jest kilkudniowa kuracja sokowa. Można ją przeprowadzić korzystając z gotowych soków, skomponowanych w odżywcze diety detoksykujące, które ma w swojej ofercie SPORTFOOD. Korzystając z naszych soków masz pewność, że spożywasz produkty wykonane ze świeżych warzyw i owoców z zastosowaniem najlepszej metody tłoczenia – COLD PRESS. Dzięki wyciskaniu na zimno soki zachowują wszystkie wartości odżywcze z owoców i warzyw. Nawadniają organizm, dostarczają antyoksydantów i błonnika, tak potrzebnego w oczyszczaniu, a do tego są po prostu pyszne.

Oczyszczające kuracje sokowe SPORTFOOD dostępne są w różnych wariantach: na jedentrzycztery lub osiem dni. Składają się z soków skomponowanych z różnych owoców i warzyw o działaniu oczyszczającym, odżywczym i witaminizującym. Poprawiają pracę jelit i przyspieszają metabolizm, przez co skutecznie usuwają toksyny i przyczyniają się do utraty masy ciała.

Wiosenne oczyszczanie może być naprawdę proste!

Pozdrawiam,
Agata
dietetyk SPORTFOOD

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie

Popularne