Co jeść żeby schudnąć? Sprawdź jakie błędy popełniasz przez co nie możesz schudnąć

Co jeść żeby schudnąć? Sprawdź jakie błędy popełniasz przez co nie możesz schudnąć

Dieta na odchudzanie nie działa? Poznaj 6 błędów, przez które nie możesz schudnąć.

Spis treści


Kolejna dieta na odchudzanie nie przyniosła oczekiwanego efektu? Jesz coraz mniej, a Twoja waga ani drgnie? Prawdopodobnie popełniasz błędy, które uniemożliwiają lub znacznie spowalniają proces odchudzania. Czasem wystarczy nawet niewielka zmiana nawyków, aby móc cieszyć się piękną i zgrabną sylwetką, Sprawdź, co powoduje, że nie potrafisz schudnąć, pomimo stosowania diety.

Miłej lektury!

Głodzenie się - jeden z podstawowych błędów przy odchudzaniu

Najczęściej popełnianym błędem podczas diet odchudzających jest spożywanie zbyt małej ilości kalorii. Liczne badania pokazują, że aby schudnąć, trzeba jeść. Tylko dobrze zbilansowana dieta pozwala na dostarczenie odpowiedniej ilości wartościowych składników, które z kolei odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Jeśli przez dłuższy czas spożywasz zbyt małą ilość kalorii, Twój organizm zaczyna czuć się zagrożony, więc zamiast spalać, magazynuje „na później” wszystko, co mu dostarczysz. W efekcie Twoja waga stoi w miejscu, a momentami może nawet wzrastać. Stosowanie głodówek i niskokalorycznych diet, a później powrót do „normalnego” jedzenia, kończy się zazwyczaj efektem JOJO. Z kolei długotrwałe stosowanie, może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

Brak kontroli stanu zdrowia przed i w trakcie odchudzania

Kolejnym błędem, który popełnia coraz więcej osób, jest brak kontroli swojego stanu zdrowia. Unikamy lekarzy, nie wykonujemy regularnie badań profilaktycznych, dopóki fizycznie nie odczujemy, że coś się dzieje. Szczególnie przed przystąpieniem do jakiejkolwiek diety na odchudzanie powinno wykonać się kilka badań, które pokażą, w jakim stanie jesteś teraz i ewentualnie zasugerują jaką dietę wybrać.

Część z nich możesz wykonać w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, masz prawo przynajmniej raz do roku bezpłatnie, ze skierowaniem od lekarza, wykonać badania profilaktyczne. Dlatego warto dopytać swojego lekarza, na co może wystawić skierowanie i z tego skorzystać. Przed dietą warto wykonać m.in. morfologię, poziom glukozy we krwi, poziom żelaza, elektrolity, tsh oraz poziom insuliny. Brak efektów mimo całkowitego zachowania zasad może być spowodowany np. chorobą tarczycy, cukrzycą lub insulinoopornością, dlatego warto regularnie kontrolować swoje wyniki.

Spożywanie zbyt dużej ilości cukru to kolejny powód, przez który nie mogę schudnąć

Wydaje Ci się, że wystarczy, zrezygnować ze słodzenia kawy i herbaty oraz słodyczy, aby unikać cukru? Nic bardziej mylnego. Cukier oraz inne substancje słodzące znajdują się również w gotowych produktach, napojach, a nawet serach i jogurtach. Czas najwyższy zacząć czytać etykiety i być świadomym tego, co jesz.

Pomijanie detoksykacji w procesie odchudzania

Niestety większość osób całkowicie zapomina o tym, że organizm trzeba oczyścić. Codziennie w pożywieniu i poprzez oddychanie zanieczyszczonym powietrzem, w ciele odkładają się szkodliwe substancje, które blokują prawidłowe działanie narządów. Aby móc schudnąć, każdy narząd musi działać odpowiednio. Trzeba więc zadbać o oczyszczenie i przywrócenie równowagi. Korzystając z kuracji oczyszczającej, dostarczysz sobie niezbędnych witamin i minerałów, odzyskasz energię, a przy okazji zgubisz kilka kilogramów. Pamiętaj, że aby czuć się dobrze i być zdrowym, konieczne jest regularne oczyszczanie. Unikaj leków i głodówek, które rzekomo oczyszczają, wybierz naturalną i sprawdzoną sokową kurację oczyszczającą.

Siedzący tryb życia i brak ćwiczeń

Najpierw praca siedząca, a po pracy odpoczynek, oczywiście również bez aktywności? Jeśli tak wygląda Twój dzień, to nic dziwnego, że Twoja waga ani drgnie. Musisz zadbać o pobudzenie metabolizmu oraz przyspieszenie spalania tłuszczu. W tym pomogą Ci regularne ćwiczenia. Biegaj, maszeruj, wybierz się na wycieczkę rowerową albo pójdź na basen. Tylko od ciebie zależy, jaką aktywność wybierzesz. Ważne, żeby była regularna, najlepiej 3x w tygodniu. Wykonuj poranną gimnastykę, która pobudzi przemianę materii na cały dzień i doskonale uzupełni stosowaną dietę na odchudzanie. Zrezygnuj z dojazdów do pracy autem. Jeśli masz niedaleko, warto zacząć chodzić pieszo lub dojeżdżać na rowerze.

Złe nastawienie podczas odchudzania

Warto podejść do diety na odchudzanie jak do zmiany całego stylu życia. Nie myśl, że to tylko na chwilę. Nie myśl, że efekty muszą być widoczne od razu. To, co myślisz, ma ogromny wpływ na Twoje rezultaty w odchudzaniu. Przygotuj się na to, że jest to długotrwały proces, a Ty zmieniasz sposób żywienia po to, aby nie tylko schudnąć, ale być zdrowym. Dlatego, jeśli osiągniesz swoją wagę, nie wracaj do złych nawyków. Takie podejście niemalże gwarantuje efekt JOJO, którego na pewno chcesz uniknąć. Nie rezygnuj z przyjemności. Jeśli lubisz słodycze, zacznij przygotowywać je z użyciem np. erytrolu lub ksylitolu. Lubisz fast foody? Przygotuj burgera mięsnego samodzielnie. Jeśli nie wyobrażasz sobie śniadania bez pieczywa, wybierz te, które zostało wyprodukowane z mąki z pełnego przemiału. Nie szukaj wymówek. Tak naprawdę możesz jeść smacznie i zdrowo. Wystarczy zamienić kilka produktów i cieszyć się z kolejnych ubywających kilogramów.

Jeśli potrzebujesz schudnąć kilka kilogramów „na już”, warto zastosować sprawdzonązdrową i pełną witamin dietę sokową odchudzającą, która w tym pomoże, ale trwa tylko kilka dni. Ten czas jest idealnym wstępem do zmiany stylu życia. Najprościej mówiąc, jest to „danie kopa” swojemu ciału do tego, żeby oczyściło się i usprawniło przemianę materii. Kolejnym krokiem jest zbilansowana, zdrowa dieta i aktywność fizyczna. Takie działanie gwarantuje zdrowe i skuteczne odchudzanie, którego efekty będą długotrwałe. Doskonale sprawdzi się tutaj sokowa kuracja odchudzająca. Sprawdzone, wartościowe i odpowiednio dobrane składniki, gwarantują szybki efekt. Przygotują Twój organizm na nowy, zdrowy styl życia.

Jeśli macie więcej pytań lub potrzebujecie porady – wysyłajcie zapytania na adres e-mail: kontakt@sportfood.pl

Pamiętaj, warto skorzystać z diet sokowych, żeby oczyścić organizm. można tez włączyć soki SPORTFOOD do codziennej diety. To pozwoli wyeliminować niezdrowe przekąski i świetnie sprawdzi się w formie II śniadania lub podwieczorku.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie

Popularne