Odchudzanie a postanowienia noworoczne

Wraz z końcem starego roku zaczynamy się zastanawiać nad tym, co przyniesie nowy - jest to bardzo dobry moment na wprowadzenie zdrowych nawyków do swojego życia. Zwłaszcza że Święta Bożego Narodzenia i pyszności z nimi związane są już za nami. Na plus działa też magia tej daty, która skłania do podsumowań i wprowadzania lepszych zmian. Nie ma nic cenniejszego niż zadbanie o własne zdrowie, czego „skutkiem ubocznym” może być zgrabna sylwetka. Poznaj skuteczne sposoby na odchudzanie i przywitaj Nowy Rok pełen wiary we własny sukces!

Wśród wielu postanowień noworocznych najczęściej króluje jedno: „chcę schudnąć”. Choć waga nie definiuje zgrabnej sylwetki, to z pewnością kilka kilogramów mniej wielu osobom pozwala lżej żyć – m.in. bez wyrzutów sumienia. Jak szybko schudnąć w nowym roku? Odchudzanie najlepiej zacząć od razu, wraz z 1 stycznia. Huczna impreza sylwestrowa może być naszym słodkim pożegnaniem z niezdrowym jedzeniem i kalorycznym alkoholem. Czy jesteś gotowa (-y) na zmiany w nadchodzącym 2022 roku? Chcesz się dowiedzieć, jak schudnąć 5 kg w miesiąc? Koniecznie przeczytaj nasz krótki poradnik.

Odchudzanie w nowym roku – od czego zacząć?

Postanowienie zrobione, ale co dalej? Chęć zmiany to już spory krok do sukcesu, jednak ważna jest też motywacja. Tę drugą najłatwiej osiągnąć poprzez początkową konsekwencję – nic tak nie motywuje, jak trochę luzu w ulubionych, dopasowanych jeansach. Jak szybko schudnąć w nowym roku? Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, warto poprosić o poradę specjalistę, np. dietetyka. Katowanie się i bezsensowna głodówka nie przynoszą długotrwałych rezultatów, a w dodatku niszczą zdrowie i powodują frustrację. Zaufanie profesjonalistom w tej kwestii to podstawa i gwarancja sukcesu! Dietetyk, znając Twoje nawyki, upodobania żywieniowe i oczekiwane rezultaty, a także tryb życia, potrafi dobrać najefektywniejszą dietę. Coraz więcej osób korzysta z doświadczenia specjalistów, których na rynku nie brakuje - oni bez wątpienia wyjaśnią Ci, jak schudnąć 5 kg w miesiąc lub określą, jaka szybkość zrzucania wagi będzie dla Ciebie bezpieczna i zdrowa.

Postanowienie należy do Ciebie, odchudzanie powierz specjalistom

Co zyskasz, korzystając z pomocy profesjonalistów? Przede wszystkim zbilansowaną dietę, dzięki której Twój organizm otrzyma produkty bogate w witaminy i inne substancje odżywcze. Kolejna sprawa to plan działania. O wiele łatwiej jest utrzymać dietę, jeśli dokładnie wiesz, co masz jeść i co robić podczas jej trwania. Z pomocą dietetyka unikniesz też podstawowych błędów, czyli błyskawicznej diety cud, której owocem jest najczęściej efekt-jojo. Realizacja postanowień noworocznych, w szczególności dotyczących odchudzania, wymaga wsparcia. Z pomocą dietetyka czy np. firmy zajmującej się dietetycznym cateringiem, wiesz, że to, co jesz, jest zdrowe, a w połączeniu z Twoją konsekwencją przynosi oczekiwane rezultaty.

Na szczęście świadomość żywieniowa Polaków znacznie wzrosła i zdajemy sobie sprawę z tego, że utrata kilogramów pozwala cieszyć się nie tylko szczupłą sylwetką, lecz także zdrowiem. Jak szybko schudnąć w nowym roku? Ciekawym pomysłem na odchudzanie, który niesie za sobą również wiele innych korzyści, są diety sokowe. Na czym polega ich fenomen? Przede wszystkim na skuteczności. Choć diety tego typu trwają krótko, to tutaj też ważna jest systematyczność – nie wystarczy jednorazowa przygoda z dietą sokową, ale stosowanie ich w określonej częstotliwości. Jedną z najbardziej popularnych diet sokowych oferuje firma Sportfood. Zamawiając tę dietę sokową, masz pewność, że korzystasz ze sprawdzonej i bezpiecznej diety.

Dieta sokowa – długa lista korzyści

Dieta sokowa posiada dwie kluczowe zalety, które sprawiają, że jest coraz chętniej wybierana przez osoby chcące schudnąć:

 • pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów;
 • oczyszcza organizm ze złogów i toksyn.

To jedna z najzdrowszych diet, ponieważ składa się ze świeżo wyciskanych soków i smoothies na bazie warzyw i owoców. W związku z tym, że podczas diety sokowej należy spożywać tylko i wyłącznie soki, to pod żadnym pozorem nie przygotowuj soków sam w domu. Dieta sokowa musi być odpowiednio zbilansowana i tylko doświadczeni dietetycy wiedzą, co powinna zawierać, a także, w jakich proporcjach i ilościach powinna być spożywana.

Właściwości prozdrowotne diety sokowej to cenne korzyści. Płynne posiłki bogate w błonnik doskonale wpływają na perystaltykę jelit, a także przyspieszają wchłanianie składników odżywczych z przewodu pokarmowego do krwiobiegu. Dzięki temu czujemy się zdrowo, a przy okazji kalorie szybciej się spalają. Wysoka zawartość witamin to również wzmocniona odporność – co po nowym roku, w okresie zimowym, z pewnością się przyda.

Niewiele osób wie, że płynne posiłki pozwalają uwolnić zatrzymaną w organizmie wodę. To kolejny plus diety sokowej, bowiem usunięcie nadmiaru wody z organizmu oznacza również utratę wagi i efekty widoczne gołym okiem. Dodatkowo soki typu cold press to prawdziwy zastrzyk energii. Redukują zmęczenie, dodają siły i poprawiają koncentrację oraz pamięć. Nawet trzydniowa dieta sokowa przynosi ogromne rezultaty!

Metod na odchudzanie jest wiele. Dieta sokowa to jedna z najskuteczniejszych, a przy okazji najzdrowszych diet. Co ważne, nie trwa długo, ale jest bardzo restrykcyjna. Jeśli zastanawiasz się na przykład nad tym, jak schudnąć 5 kg w miesiąc lub marzysz o uzyskaniu innego wyniku i chcesz, by cała kuracja przyniosła oczekiwane rezultaty, musisz przestrzegać kilku bardzo ważnych zasad.

Zasady przestrzegania diety sokowej

Podstawową zasadą diety sokowej jest spożywanie wyłącznie płynnych posiłków według zaleceń dietetyka lub firmy cateringowej. Ważne, aby w tym czasie nie spożywać produktów, takich jak:

 • mięso i inne produkty pochodzenia zwierzęcego;
 • produkty zbożowe;
 • kawa;
 • alkohol;

Jak szybko schudnąć w nowym roku? Dieta sokowa trwa krótko, zwykle od 3 do 8 dni. Wymaga jednak bezwzględnego stosowania się do jej zasad. Tylko wtedy przyniesie widoczne efekty, obrane za cel w nowym roku. Pamiętaj, żeby pod żadnym pozorem nie przedłużać diety sokowej. Z racji swoich właściwości zarówno mocno oczyszczających, jak i związanych z niską kalorycznością posiłków, dieta ta jest niewystarczająca na okres dłuższy niż 8 dni. Tuż po zakończeniu kuracji organizm potrzebuje uzupełnienia m.in.: białka czy tłuszczy.

W tym momencie może pojawić się pytanie o skuteczność diety sokowej po jej zakończeniu. Płynna dieta warzywno-sokowa to doskonały sposób na oczyszczenie organizmu i przygotowanie do zmiany nawyków żywieniowych. Efekty widoczne są już w trakcie jej stosowania, dzięki czemu zdobywamy niezbędną motywację do dalszych zmian. Po zakończeniu detoksu sokowego, nie rezygnuj z soków i koktajli całkowicie. Stają się one wtedy doskonałym uzupełnieniem codziennej, zbilansowanej diety. Najważniejsze to przestrzegać zasad, wytrzymać określoną długość trwania diety i nie przedłużać jej. Dieta sokowa nie będzie jednak odpowiednia dla wszystkich. Aby z niej skorzystać, musisz mieć pewność, że z Twoim zdrowiem wszystko jest w porządku.

Każda data jest dobra na rozpoczęcie diety. Jednak znane powiedzenie „Nowy Rok – Nowa Ja” wciąż staje się dla wielu z nas najlepszą motywacją. Jeśli chcemy grubą kreską oddzielić stary od nowego, to czemu nie?! Najważniejsze to wytrwałość w swoich postanowieniach, a zdrowe nawyki staną się kwestią czasu i częścią naszego życia.

1komentarzy

 • Avatar
  Anna

  Bardzo ciekawy tekst na temat diety odchudzającej i postanowień noworocznych. Sama mam zawsze postanowienia noworoczne i w tym roku zaczynam od diety sokowe SPORTFOOD.

  sty 3, 2022

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie

Popularne