Regularność posiłków jedną z podstawowych zasad zdrowego trybu życia

Ciągłe życie w biegu niestety nie ułatwia Nam możliwości racjonalnego odżywiania się. Poprzez natłok obowiązków zapominamy o tym, jak ważna jest regularność w spożywaniu posiłków. Większość z Nas niestety pomija posiłki, przez co na własne życzenie zaburzamy właściwą pracę naszego metabolizmu. Takie zjawisko jest dość powszechne głównie wśród ludzi młodych. Tylko wypracowanie w sobie odpowiednich nawyków żywieniowych, pozwoli na prowadzenie odpowiednio zbilansowanej diety.

Najczęściej popełnianym błędem jest omijanie śniadania, które nie bez powodu stanowi główny posiłek w ciągu dnia. Częste zaniechanie tego rytuału, prowadzi do przestawienia procesu trawienia, a co za tym idzie przesunięcie innych posiłków w ciągu dnia. Nie trudno się zatem domyślić, że takie odżywanie prowadzi do wręcz odwrotnego skutku. Brak regularności posiłków wpływa również na częstsze podjadanie. Jego konsekwencją jest nieplanowane zwiększenie kaloryczności diety, głównie przez tłuszcze nasycone, cukry proste, a nawet cholesterol.

Najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków jest dieta pudełkowa. Współczesne cateringi dietetyczne są opracowywane przy współpracy najlepszych dietetyków z doświadczonymi kucharzami, którzy razem tworzą posiłki idealnie dopasowane do Waszych potrzeb. Odpowiednio zbilansowana dieta pozwala zdrowo się odżywiać i zachować równowagę między ciałem, a duszą. Ogromnym plusem diety pudełkowej jest możliwość zamówienia z bezpośrednią dostawą pod wskazany adres. Idealnie opracowane menu pozwoli dostarczyć Twojemu organizmowi odpowiednią ilość kalorii, potrzebną do utrzymania prawidłowej masy ciała. Zróżnicowaną dietę pudełkową znajdziesz na www.sportfood.pl.

Tylko regularne odżywianie się stanowi idealny klucz do tego, aby uregulować swój metabolizm. Musisz o tym pamiętać, jeśli raz na zawsze chcesz przestawić się na zdrowe odżywianie. Ważne jest także, abyś spożywał posiłki o stałych porach i w regularnych odstępach czasu. Tylko taki sposób odżywania się pozwoli utrzymanie prawidłowej masy ciała.

Pozwól sobie na odrobinę przyjemności, jaką przygotowała dla Ciebie marka SPORTFOOD.

Pozdrawiam,
Agata
dietetyk SPORTFOOD

5komentarzy

 • Avatar
  Ewelina

  Ahhh moje ulubiony danie na zdjęciu! uwielbiam !

  wrz 12, 2019
 • Avatar
  Malwina

  smaczne i zdrowe - uwielbiam!!!1!

  wrz 16, 2019
 • Avatar
  imbir

  moje ulubione danie! polecam

  paź 15, 2019
 • Avatar
  maria

  fajny wpis, ciekawy

  paź 18, 2019

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie

Popularne