DETOKSY SOKOWE TO NAJLEPSZY SPOSÓB NA BUDOWANIE ODPORNOŚCI
Sprawdź jakie promocje dla Ciebie przygotowaliśmy
Aplikacje, które zwiększą efektywność Twojego treningu

Aplikacje, które zwiększą efektywność Twojego treningu

Regularna aktywność fizyczna to klucz do zdrowia, pięknego ciała i lepszego samopoczucia. Nie każdy jednak może dostosować swój plan dnia do grafiku siłowni czy klubu sportowego. Ćwiczenia w domu mogą być równie wartościowe, bez wydawania pieniędzy na karnet i czasu na dojazdy.

Aplikacje na telefon mają za zadanie ułatwić nam życie. Nie są oczywiście magicznym przepisem na formę i zdrowie, ponieważ cała ciężka praca musi zostać wykonana (konsekwentnie!) przez nas samych. Celem aplikacji fitness jest wspomaganie w regularności trenowania i pomoc w trzymaniu się ustalonego planu. Najlepsze aplikacje zawierają setki ćwiczeń na różne partie ciała, ułożą za Ciebie plan treningowy i dobiorą optymalną liczbę serii i powtórzeń. Należy pamiętać, że aplikacja fitness nie zastąpi wiedzy trenera personalnego ale dla chcących trenować rekreacyjnie jest wystarczającą opcją.

Troskliwa technologia

Workout Trainer

To jedna z najpopularniejszych aplikacji fitness, która jest dostępna zarówno w Apple Store jak i na Google Play. Workout Trainer została pobrana już ponad 10 milionów (!) razy i jest jedną z najpopularniejszych aplikacji typu fitness i zdrowie. Aplikację wyróżnia to, że posiada kilka poziomów zaawansowania, a ćwiczenia pokazuje Wam (krok po kroku) „osobisty” trener fitness. Na plus jest opcja związana z wyborem celu treningowego, na którym chcecie się skupić – zrzucenie wagi, budowanie masy mięśniowej, poprawa wytrzymałości czy praktykowanie jogi. Aplikacja jest dostępna w wersji premium (płatna) oraz podstawowej (darmowej).

JEFIT Workout Trainer

Darmowa aplikacja, dzięki której uzyskasz dostęp do ponad 1300 różnych ćwiczeń wraz z filmikami i dokładnymi opisami. Jest bardzo przyjemna w użyciu, ponieważ zawiera podział na różne kategorie! Dzięki temu można wybrać ćwiczenia na najbardziej problematyczne partie ciała, np. pośladki, brzuch, ramiona, uda czy łydki. Ogromnym plusem tej aplikacji fitness jest fakt, że daje możliwość tworzenia własnych planów treningowych oraz statystyk, które umożliwiają śledzenie postępów.

Endomondo

Jest dostępna w wersji płatnej oraz darmowej zarówno na Apple Store jak i Google Play. Aplikacja dzięki temu, że korzysta z GPS (w telefonie) zapisuje drogę oraz czas przebyty podczas bieganie czy jazdy na rowerze. Dodatkowo podsumowuje trening wyliczając przebyty dystans oraz liczbę spalonych kilokalorii.

Nike trening club

Program umożliwia tworzenie planów treningowych, wgranie ulubionych kawałków muzycznych, śledzenie postępów i wgląd do historii treningów. Jeżeli nie chcecie tworzyć własnych planów treningowych, możecie skorzystać z ponad 100 (!) gotowych zestawów przygotowanych przez wykwalifikowanych trenerów i sportowców współpracujących z Nike. W aplikacji Nike trening club każdy znajdzie coś dla siebie – programy są dostosowane do różnych poziomów wytrzymałości i sprawności.

HIIT – trening interwałowy

Trening HIIT staje się coraz popularniejszy. Polega na łączeniu intensywnego i umiarkowanego wysiłku fizycznego. Czas trwania programu to tylko ok. 20 minut więc idealnie nadaje się dla osób zapracowanych. Treningi HIIT są najskuteczniejszym sposobem na walkę z nadprogramowymi kilogramami, ponieważ rozkręcają metabolizm i pozwalają spalić sporo kilokalorii w krótkim czasie. Zdecydowanie na plus jest fakt, że aplikację można wykorzystać również do treningów typu Tabata, Kettlebell, skakanka, joga i medytacja. Aplikacja dostępna jest zarówno na Apple Store i Google Play w polskiej wersji językowej.

Podsumowanie

Mamy nadzieje, że dzięki powyższym aplikacjom zaczniesz regularnie trenować i ćwiczyć swoje ciało. Nie należy zapominać, że 70% sukcesu to odpowiednia dieta. Pamiętajcie o tym! Z codziennego jadłospisu wyeliminujcie alkohol, fast foody i słodycze. Jedzcie zbilansowane posiłki o regularnych porach z dodatkiem owoców i warzyw. Zalecamy włączyć do codziennego jadłospisu nasze soki cold press oraz białko konopne – efekty będą zauważalne szybciej niż myślicie!

Pozdrawiam,
Agata
dietetyk SPORTFOOD

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść: