PpcProtect
"Ładowanie..."

Jak wybrać dobry sok?

sportfood soki

Jak wybrać dobry sok?

Jak wybrać dobry sok?

Dobrze przygotowane soki mogą stanowić idealne uzupełnienie Twojej codziennej diety. To, co należy wziąć pod uwagę przy ich wyborze to oczywiście skład. Dobry sok to taki, który w swoim składzie nie zawiera wzmacniaczy smaku i konserwantów. Dodatkowo posiada tylko naturalnie występujące cukry oraz masę witamin z grupy B.

Soki, tak samo jak wszystkie inne posiłki spożywane w ciągu dnia, powinny być dołączone do diety w odpowiednich ilościach. To, że sok jest zdrowy nie oznacza, że należy spożywać go w niekontrolowanych ilościach. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim jego kaloryczność. Tak samo jest np. w przypadku orzechów, które zalecane są w codziennej diecie, ale jednocześnie są też bardzo kaloryczne.

Jeśli zdecydujemy się na wybór soku, który w swoim składzie zawiera kaloryczne owoce, np. winogrona może warto zrezygnować wtedy z innej przekąski przygotowanej na późniejszą porę. Szklankę dobrego soku można traktować jako przekąskę, np. na podwieczorek, ale należy uwzględnić jego kaloryczność w codziennym bilansie. Najsmaczniejsze i najzdrowsze są soki mętne, zrobione ze świeżych owoców lub warzyw i nie poddane pasteryzacji, np. soki jednodniowe.

1,5kg owoców w jednej butelce

Bombę witaminową i naturalną porcję zdrowia znajdziesz w naszych sokach SPORTFOOD. Ogromny wybór pozwala na dostarczenie Twojemu organizmowi mnóstwa minerałów i błonnika.

Jeśli zależy Ci na oczyszczeniu organizmu lub zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów to dieta sokowa jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Detoks sokowy pozwoli na skuteczne pozbycie się toksyn z organizmu i innych szkodliwych substancji. Stanowi również świetną alternatywę dla tradycyjnych diet. Oprócz dostarczenia swojemu organizmowi mnóstwa potrzebnych składników, detoks sokowy pozwoli Ci stracić na wadze i poczuć się lekko. Jest to świetnie rozwiązanie dla tych, którzy w łatwy i przyjemny sposób chcą oczyścić swój organizm.

Pozdrawiam,
Agata
dietetyk SPORTFOOD

Udostępnij: